رنگ آکریلیک نما

یکی از عناصر مهم در زیبایی خانه ها، نمای ساختمان است. به همین خاطر خیلی از مهندسان ترجیح می دهند با استفاده از رنگ های خاص همچون رنگ آکریلیک نما، جذابیت بیشتری به نمای ساختمان شان ببخشند. کیفیت بالای رنگ آکریلیک نما به همراه زیبایی و منحصر به فرد بودن آن، منجر شده تا خیلی از افراد در بخش داخلی و خارجی ساختمان ها از این رنگ استفاده کنند.

از آنجا که رنگ آکریلیک نما بر پایه آب است، در حلال های مختلف حل نشده و برای حل کردن آن کافی است تنها از آب استفاده کنید. این ویژگی نسبت به رنگ های روغنی یک مزیت برای رنگ اکریلیک نما محسوب می شود، چرا که می تواند مانع از آسیب های خاص به نمای ساختمان گردد. از سوی دیگر رنگ های پایه آب از نظر زیست محیطی نیز بسیار با محیط سازگار بوده و آسیبی به محیط زیست نمی زنند و خطری هم برای انسان ها ندارند. هنگام اجرای رنگ آکریلیک نما شما هیچگونه بوی نامطبوعی حس نخواهید کرد. این در صورتی است که رنگ های پایه حلال مثل رنگ روغن، هم آسیب زا بوده و هم هنگام اجرا بوی بسیار بدی دارند.

تمام ویژگی های مذکور موجب شده تا رنگ آکریلیک نما در این سال ها طرفداران زیادی پیدا کند و به خوبی جایگزین رنگ های روغنی و پلاستیکی گردد. در اصل این رنگ موجب تغییر و تحول در صنعت رنگ آمیزی ساختمان ها شده است. اگر قصد خرید رنگ نمای ساختمان و یا رنگ آکریلیک نما شرکت نانو پودر توس را دارید پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را بخوانید.

 

رنگ آکریلیک نما

رنگ های اکریلیک چه هستند و ویژگی آنها چیست؟

به طور کلی رنگ های اکریلیک نوعی رنگ شیمیایی بوده و پرایمر پلاستیکی محسوب می شوند. رنگ های آکریلیک به دو دسته حلال با آب و حلال با نفت تقسیم می شوند. از این رنگ ابتدا فقط جهت رنگ آمیزی خودرو استفاده می شد، اما به خاطر برخورداری از ویژگی های خاص، به تدریج برای رنگ آمیزی ساختمان نیز مورد استفاده قرار گرفت. تنوع رنگ های اکریلیک زیاد است و به خاطر بالا بودن غلظت این رنگ ها ، از آن ها برای پوشش هر نوع بافت و سطوحی استفاده می شود. علاوه بر این طول عمر مفید رنگ آکریلیک نما نسبت به رنگ های روغنی بیشتر بوده و دیرتر ترک می خورد.

جالب است بدانید برخی از نقاشان نیز در طراحی از این رنگ ها به جای رنگ های روغنی استفاده می کنند. در واقع ویژگی های خاص رنگ های اکریلیک موجب شده تا این رنگ ها در صنایع مختلف کاربرد داشته باشند. برخی از مهم ترین ویژگی های رنگ های اکریلیک عبارتند از:

– درخشندگی بالا

– مقاومت در برابر نور خورشید

– برخورداری از غلظت فوق العاده بالا

– دوام و ماندگاری بالا

– تنوع زیاد در رنگ ها

– فاقد بوی بد

– انعطاف پذیری زیاد

– امکان ترمیم مجدد

– امکان اجرا بر روی سطوح مختلف

– بدون خطر و سازگار با محیط زیست

– خشک شدن سریع بدون جذب گرد و خاک

– مقاومت در مقابل ترک و ساییدگی

 

رنگ آکریلیک نما

رنگ آکریلیک نما چه تفاوتی با رنگ های روغنی دارد؟

همانطور که گفته شده تفاوت های عمده ای میان رنگ های اکریلیک و رنگ های روغنی وجود دارد و مزیت رنگ آکریلیک نما نسبت به رنگ های روغنی باعث شده تا محبوبیت این رنگ ها افزایش یابد. مهم ترین تفاوت میان رنگ آکریلیک نما با رنگ های روغنی عبارتند از:

 • تنوع زیاد در رنگ اکریلیک ساختمانی نسبت به رنگ های روغنی
 • خشک شدن سریع تر رنگ های اکریلیک نسبت به رنگ های روغنی
 • امکان تغییر رنگ اکریلیک نما با استفاده از مدیوم ها وجود دارد. در صورتی که رنگ های روغنی به هیچ عنوان بعد از پایان کار قابلیت تغییر ندارند.
 • رنگ های روغنی به مرور زمان سرب تولید می کنند که به شدت برای محیط زیست مضر است، در حالی که رنگ های اکریلیک با محیط زیست سازگار هستند.

آیا رنگ های اکریلیک قابل شستشو هستند؟

رنگ آکریلیک نما علاوه بر مقاومت و دوام بسیار بالایی که دارد، از قابلیت شستشو نیز برخوردار است. این رنگ ها در میان گروه رنگ های حلال آب، دارای قابلیت شستشوی ۱۰۰% می باشند. البته این ویژگی به معنای پاک شدن راحت رنگ اکریلیک نما از روی سطوحی مانند پارچه نیست و برای برطرف کردن این رنگ از روی لباس به استون نیاز است.

این رنگ ها بعد از گذشت 20 دقیقه خشک می شوند. اما برای اینکه تمامی مواد موجود در رنگ های اکریلیک به خوبی خشک شوند، نیاز به زمان بیشتری (تقریبا یک هفته) می باشد. به این ترتیب یک تا دو هفته بعد از رنگ آمیزی می توانید رنگ آکریلیک نما را مورد شستشو قرار دهید. برای اطلاع از قیمت و خرید رنگ آکریلیک نما نانو پودر توس می توانید با کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید.

 

رنگ آکریلیک نما

رنگ آکریلیک نما چگونه اجرا می شود؟

1- قبل از رنگ آمیزی، سطح مورد نظر باید از هر گونه آلودگی اعم از گرد و خاک، چربی و رنگ برآمده پاک گردد. ترک ها و ناهمواری ها نیز باید با استفاده از لایه ی نازکی از ملات اکریلیک یا بتونه صاف شود.

2- اگر سطح کار شما گچ، سیمان یا آجر است، برای افزایش میزان چسبندگی رنگ و همینطور کاهش میزان مکش رنگ به سطح، باید ابتدا سطح را از (یونی پرایمر) آستری کنید. یونی پرایمر در واقع نوع آستری بر اساس رزين اکریلیک استايرن پايه آب است که به عنوان آستر پوششی در کلیه نماهای داخلی و خارجی مصرف می شود.

3- رنگ اکریلیک را با 5 الی 10 درصد حجم خود، با آب آشامیدنی رقیق کنید و سپس با فرچه یا غلطک و پیستوله در دو لایه بر روی سطح اجرا نمایید. برای پوشش یک لایه باید حجم آب نصف گردد.

4- اگر می خواهید دو لایه رنگ اکریلیک اجرا کنید، باید بین اجرای آنها حداقل 6 ساعت فاصله بگذارید. همچنین دمای محیط در حین اجرا و تا یک روز پس از اجرا نباید زیر 5+ درجه باشد.

5- با هر یک کیلوگرم رنگ اکریلیک می توان 4 تا 6 مترمربع در دو لایه را پوشش داد. البته پوشش دهی رنگ با توجه به سطح زیرکار و میزان مکش مواد به سطح و همینطور میزان آب افزوده و لایه ی اضافه متغیر می باشد.

نکات مهم برای خرید رنگ اکریلیک و شرایط نگهداری از رنگ های اکریلیک

رنگ اکریلیک انواع مختلف دارد، بنابراین شما باید با توجه به کاربرد مورد نظرتان مانند نقاشی ساختمان، رنگ آکریلیک مختص به همین کار را انتخاب کنید. (برای اطلاع از قیمت و خرید رنگ آکریلیک نما نانو پودر توس با ما تماس بگیرید.)

2) تمیز بودن سطح زیر کار قبل از اجرای رنگ آمیزی بسیار مهم بوده و باید ابتدا هر گونه کثیفی ، چربی و گرد و غبار از روی سطح پاک گردد و سطح کار نیز صاف و بدون خرابی باشد.

3) برای افزایش کیفیت رنگ آمیزی حتما در هر مرحله از رنگ آمیزی سطح دیوار باید کاملا خشک گردد.

4) در صورت پلمپ بودن رنگ آکریلیک نما و محافظت از آن در برابر انجماد و نور مستقیم خورشید در دمای 5+ تا 35+ ، این رنگ تا 2 سال قابل نگهداری است.

 

چگونه کیفیت رنگ آکریلیک نما را تشخیص دهیم؟

 • بعد از اتمام کار نقاشی با رنگ اکریلیک به هیچ عنوان نباید ترک خوردگی یا بازشدگی رنگ بر روی سطوح رنگ شده دیده شود.
 • استفاده از غلتک برای رنگ آمیزی به جای قلم مو موجب افزایش کیفیت کار خواهد شد.
 • اگر می خواهید موج و خرابی بر روی سطوح رنگ آمیزی شده دیده نشود، قبل از رنگ آمیزی حتما مطمئن شوید که ایرادات دیوار کاملاً رفع شده است.
 • دیوار باید کاملا از رنگ آکریلیک نما اشباع گردد و رنگ های قدیمی یا سطوح قبلی اصلاً در زیر کار مشخص نباشد.
 • برای افزایش کیفیت رنگ آمیزی بهتر است در ابتدا قسمت هایی که قرار نیست بر روی آنها رنگ زده شود، مانند پنجره ها، کلید ها، پریز ها و کابینت ها با چسب یا روزنامه پوشانده شوند.

ویژگی های رنگ آکریلیک نما نانوتوس چیست؟

رنگ آکریلیک نما نانو پودر توس دارای بافت متفاوت و انعطاف پذیری بالا است که 100 درصد بر پایه آب بوده و از کیفیت و چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید از این رنگ هم برای فضاهای داخلی و هم فضاهای خارجی بر روی سطح سیمانی، بتنی و گچی استفاده نمایید. رنگ آکریلیک نما نانوتوس مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی دارد و در برابر رطوبت و آب  مقاوم است. از این رنگ برای اجرا در سقف  استخرها ، سونا ، جکوزی و سرویس های بهداشتی نیز استفاده می شود.

یکی از مهم ترین مزیت های رنگ های محلول در آب نانوتوس همچون رنگ آکریلیک نما نانوتوس، افزایش سرعت انجام کار است. این رنگ از پوشش بسیار چشمگیری برخوردار بوده و در برابر کپک و شرایط بد جوی مقاوم است. دیگر ویژگی های رنگ آکریلیک نما نانوتوس عبارتند از: انعطاف پذیری و کشسانی بالا،  مقاوم در برابر ساییدگی و ضربه و لکه، ماندگاری و چسبندگی عالی ، سازگار با محیط زیست و فاقد اثرات مخرب زیست محیطی. به منظور اطلاع از قیمت و خرید رنگ نمای ساختمان و رنگ اکریلیک نما نانو پودر توس می توانید با کارشناسان فروش ما در این شرکت تماس بگیرید.

مزایای رنگ آکریلیک نما نانوتوس در مقایسه با رنگ های روغنی

 • فاقد بوی نامطبوع (به علت پایه آب بودن)
 • گرد و غبار را به خود نمی گیرد ( به علت خاصیت آنتی استاتیک)
 • امکان طرح دار شدن ( به علت خاصیت ارتجاعی و الاستیکی )
 • قابلیت شستشو و پاک کردن (به علت واترپروف بودن)
 • مقاومت بالا در مقابل ترک و شکستگی ( به علت خاصیت اکوستیک)
 • اجرای سریع (به علت خشک شدن سریع تر)
 • ضد قارچ و کپک ( به علت خاصیت آنتی باکتریال)
 • غیر قابل اشتعال (به علت حلال آب بودن)