گواهینامه ها

بهره گیری از خبره ترین متخصصان فناوری های برتر همچون نانو و بایو در طیف گسترده ای از محصولات شرکت، در اختیار داشتن خط تولیدی با ظرفیتی بالغ بر 1،000،000 لیتر در سال و همچنین دریافت استانداردها و گواهینامه های تخصصی از جمله گواهی نامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و نانومقیاس صنعتی از ستاد نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تطابق با استانداردهای ISO و INSO، برندهای شرکت را در زمره برترین های صنعت قرار داده است.

گواهینامه ها

گواهینامه نانو

شرکت نانو پودر توس در سال های فعالیت خود موفق به دریافت گواهینامه های متعددی از مراکز تخصصی اصلی ارائه دهندۀ لایسنس های معتبر برای هر یک از محصولات تولیدی شرکت شده است. گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، گواهینامه نانومقیاس از ستاد فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گواهینامه های متعدد از پژوهشگاه رنگ و رزین از جمله لایسنس های دریافتی این شرکت است که توضیحاتی در مورد هر یک از این گواهینامه ها و نحوۀ اخذ آن به شرح زیر ارائه می شود.

گواهینامه نانو


1- گواهینامه های نانو مقیاس از ستاد ویژه نانو

شرکت مطالعاتی تولیدی نانو پودر توس موفق به دریافت 4 گواهینامه نانومقیاس برای محصولات مختلف خود از ستاد فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده است. این گواهینامه ها تأییدی محکم بر کیفیت و استاندارد بودن محصولات شرکت می‌باشد.

کیفیت و خصوصیات محصول نانوآبگریز (ضدآب) آجر سنتی، نانوآبگریز (ضدآب) آجر نسوز، نانوآبگریز (ضدآب) سنگ و نانوآبگریز (ضدآب) چوب با برند توسیل که در شرکت نانو پودر توس با فرمولاسیون اختصاصی توسعه یافته است، در مقابل تمام شرایط موردنظر استانداردهای این مرکز مورد آزمایش و تأیید قرارگرفته و منجر به دریافت گواهینامه نانومقیاس در سطح تولیدی برای این محصول شده است.


 • گواهینامه های نانومقیاس

محصولات فناوری نانو به محصولاتی اتلاق می شود که کارکرد یا خاصیت آن به واسطۀ نانو ماده -یعنی ماده‌ای که هر یک از ابعاد خارجی آن یا ساختار داخلی و یا سطحی آن در محدودۀ اندازه تقریبی بین ۱ تا ۱۰۰ نانومتر یا نانومقیاس قرار بگیرد- و تحت تأثیر بهره گیری از فناوری نانو بهبود یافته باشد. بر طبق استاندارد ملی ۱۲۰۹۸ و استانداردهای بین‌المللی کمیته استانداردسازی فناوری نانو ISO/TC 229، محدودۀ اندازه تقریبی بین ۱ تا ۱۰۰ نانومتر نانومقیاس نامیده می شود. به محصولاتی که در حوزه فناوری نانو قرار می‌گیرند، گواهینامه نانومقیاس اعطا می‌گردد. گواهینامه نانومقیاس با اعتبار یک‌ساله صادرشده و قابل تمدید است. همچنین در طول مدت اعتبار جهت اطمینان از ثبات مقیاس و خواص محصول تولیدی، بازرسی‌های دوره‌ای از شرکت انجام می‌شود. در سال ۱۳۸۶، واحد بازرسی و بررسی مواد و محصولات ستاد توسعه فناوری نانو با هدف ارتقای کیفی محصولات در حوزه نانوفناوری، بهبود اعتماد مصرف‌کنندگان و ارتقاء شفافیت بازار محصولات نانو شکل گرفت. ارزیابی محصولات، نظارت بر ثبات مقیاس و خواص و اعطای گواهینامه نانومقیاس از وظایف این واحد است. فرآیند بازرسی با بررسی مدارک و مستندات شرکت شروع می شود و دستورالعمل بازرسی با توجه به نوع محصول به شرکت متقاضی اعلام می‌گردد. پس از انجام بازدید و نمونه‌برداری کار‌شناس واحد از محل تولید و انجام آزمایش‌ها طبق طرح آزمون، گزارش فنی مبنی بر تأیید یا عدم‌تأیید نانومقیاس اعلام می‌شود. در نهایت، نتایج گزارش تدوین شده پس از ارائه در شورای راهبردی نانومقیاس، به اطلاع متقاضی می‌رسد. البته باید توجه داشت که به محصولاتی که تولیدکننده آن تنها الزامات فنی محصول را برآورده باشد، گواهینامه آزمایشی نانومقیاس اعطا می‌شود. در صورت تمایل به اخذ گواهینامه نانومقیاس، تولیدکنندۀ محصول موردنظر باید علاوه بر رعایت الزامات فنی مربوطه، سایر الزامات تولیدی و تجاری موردنظر آیین‌نامه‌ همچون: پروانه ساخت و یا بهره‌برداری، واحد کنترل کیفیت فعال، حضور کارشناس فناوری نانو در شرکت و…) را رعایت کرده و قرارداد اعطای گواهینامه نانومقیاس را نیز امضا نماید.


 • مراحل اخذ گواهینامه های نانو مقیاس

برای اخذ این گواهینامه، ابتدا لازم است درخواست و مستندات فنی خود را به واحد ارزیابی ارسال کنیم. در مرحلۀ بعد، طرح آزمون تدوین شده و انطباق مستندات ارسالی بررسی می شود. سپس، برای بازدید و نمونه برداری از فرآیند تولید محصول در کارخانه یا محل تولید شرکت هماهنگی های لازم صورت می گیرد. در این مرحله، تست‌های موردنیاز طبق طرح آزمون به اجرا گذاشته شده و نتایج حاصل مورد بررسی قرار می گیرد. پس از آن، گزارش بازرسی تهیه شده و نتایج در کمیته تخصصی بررسی می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن آزمون ها، تأییدیه نانومقیاس به شرکت اعطا می شود.

گواهینامه های نانو


2- گواهینامه های فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

شرکت مطالعاتی تولیدی نانو پودر توس موفق به دریافت گواهینامه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شده است. این گواهینامه تأییدی محکم بر کیفیت و استاندارد بودن محصولات شرکت می‌باشد.

کیفیت و خصوصیات عایق رطوبتی مایع نوین با برند سیلگام که در شرکت نانو پودر توس با فرمولاسیون اختصاصی توسعه یافته است، در مقابل تمام شرایط موردنظر استانداردهای مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مورد آزمایش و تأیید قرارگرفته و منجر به دریافت گواهینامه فنی برای این محصول شده است.


 • کارکرد گواهینامه های فنی

مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، تنها سازمان رسمی و مسئول در خصوص انجام وظیفه مهم و خطیر تحقیق و بررسی مسائل مربوط به ساخت و ساز در کشور است. هدف از تاسیس این مرکز، هماهنگ سازی تحقیقات و پژوهش های مرتبط با صنایع ساختمان است تا بتواند نتایج حاصل از آن را به صورت قوانین و مقررات، دستورالعمل و استاندارد تهیه و تصویب کرده و در اختیار دست اندرکاران صنعت ساختمان قرار دهد. همچنین تدوین استانداردهای ملی مصالح و فرآورده های ساختمانی، صدور گواهینامه فنی برای متقاضیان خدمات آزمایشگاهی، ارائه تأییدیه‌های فنی برای فناوری‌های نوین و…از دیگر فعالیت های این مرکز است. گواهینامه فنی، در واقع سند پشتیبان مقررات ملی ساختمان است که تنها توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صادر شده و نشانگر تطابق عملکرد و کیفیت مواد‌ و مصالح، و سیستم‌های ساختمانی با معیارهای تعریف شده در مباحث مقررات ملی ساختمان است. گواهینامه فنی را می توان یکی از راه‌های تضمین شده برای فهم کیفیت انواع فرآورده ها و سیستم‌های ساختمانی دانست.


 • فرآیند اخذ گواهینامه فنی
برای دریافت گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی باید مراحل زیر طی شود:
 • ابتدا باید برای گواهینامه در سامانه ثبت نام نمود
 • سپس مدارک متقاضی توسط مدیریت خدمات مهندسی مرکز بررسی می شود
 • در این مرحله، فهرست آزمون های موردنظر برای محصول تعیین می شود
  حال چنانچه محصول تعریف شده باشد، براساس نوع محصول و فهرست آزمون های لازم، پیش فاکتور بررسی اولیه طبق استانداردها و ضوابط مرکز صادر می شود و در صورت جدید بودن محصول، در صورت وجود معیارهای ارزیابی محصول، پیش فاکتور اولیه ارسال خواهد شد. درصورتی‌که معیارهای ارزیابی موجود نباشد، یک پروژه پژوهشی برای این محصول تعریف می شود تا معیارهای ارزیابی مشخص گردد.
 • بازدید اولیه ای از خط تولید شرکت صورت می گیرد
 • شرح خدمات صدور گواهینامه فنی به متقاضی اعلام می شود
 • قراردادی بین شرکت و مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی منعقد می شود
 • در صورت موفقیت آمیز بودن آزمون ها، گواهینامه به شرکت اعطا می شود