رنگ نمای ساختمان

این روزها خیلی ها به جای استفاده از مصالحی مثل سنگ و آجر برای نمای خارجی ساختمان، از انواع جدید رنگ نمای ساختمان استفاده می کنند که هم از چسبندگی بسیار خوبی روی سطوح بتونی و سیمانی برخوردار است و هم در برابر عوامل محیطی نظیر اشعه ماوراء بنفش، هوا و رطوبت مقاومت بالایی دارد و می تواند جلوه زیبایی به نمای ساختمان شما ببخشد.

بنابراین رنگ نمای ساختمان پوششی مناسب و مقاوم به خصوص برای سطوح ساختمانی است که مدام در معرض نور، باد، باران و دیگر جریانات آب و هوایی هستند.

استفاده از رنگ نمای ساختمان از جهات مختلفی توصیه می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شما همچنین می توانید برای خرید بهترین رنگ نمای با شرکت نانو پودر توس تماس بگیرید.

 چرا باید از رنگ نمای ساختمان استفاده کنیم؟

با وجود اینکه مدت ها است از سنگ ، شیشه یا آجر برای نمای ساختمان ها استفاده می شود، اما نباید معایب اجرای هر یک از این مصالح را فراموش کرد.

برای مثال سنگ هم از قیمت بالایی برخوردار است و هم احتمال سقوط آن بعد از نصب و اجرا وجود دارد.

آجر نما نیز بعد از مدتی کثیف شده یا شوره می ‌زند. استفاده از شیشه برای نمای ساختمان هم چندان توصیه نمی شود، چرا که علاوه بر اتلاف انرژی، در زمان وقوع زلزله نیز خطرناک است.

به این ترتیب با توجه به دلایل فوق در حال حاضر رنگ نمای ساختمان را می توان به عنوان بهترین گزینه جهت استفاده در نمای ساختمان پیشنهاد کرد.

البته اگر برای نمای ساختمان این گزینه را انتخاب می کنید، حتما رنگ نما را از یک شرکت معتبر تهیه نمایید.

زیرا رنگ نمای ساختمان باید مرغوب و مقاوم باشد، در غیر این صورت نتیجه ی خوبی به دست نمی آید.

رنگ نما توسکالر شرکت نانو پودر توس از تمام استانداردها و کیفیت لازم برخوردار بوده و می تواند جایگزین مناسبی برای روش های دیگر نمای ساختمان باشد.

برای خرید بهترین رنگ نما با شرکت نانو توس تماس بگیرید. برخی از ویژگی های مهم رنگ نمای نانو توس عبارتند از:

  • عایق رطوبت و حرارت
  • امکان اجرای آسان و سریع
  • امکان تنفس سطوح و خشک شدن سریع
  • مقاومت بالا در برابر عوامل مخرب خارجی
  • قابلیت اجرا بر روی رنگ های قدیمی نما 
  • جایگزینی با عمر بالا

بررسی انواع رنگ نمای ساختمان

رنگ آکریلیک نما

رنگ آکریلیک نما یکی از انواع مدل های رنگ نمای ساختمان

یکی از محبوب‌ ترین رنگ‌ ها برای نمای داخلی و خارجی ساختمان و دیگر سطوح رنگ اکریلیک است. این رنگ از مقاومت و دوام بالایی برخوردار بوده و به خاطر تنوع، درخشندگی و انعطاف‌ پذیری، محبوبیت بیش تری پیدا کرده است.

رنگ اکریلیک بر دو پایه آب و روغنی موجود است.اما پایه آب سازگار با محیط زیست، آنتی باکتریال، بدون بو و مقاوم است. شما می توانید رنگ آکریلیک نما را بر روی سطوح مختلف اعم از سطوح گچی، سیمانی، کناف و … اجرا کنید.

رنگ کنیتکس نما

یکی دیگر از انواع رنگ‌ نمای ساختمان که بر دو پایه آب و روغنی موجود است، رنگ کنیتکس می باشد.

نوع روغنی رنگ کنیتکس برای رنگ‌ آمیزی نما و سطوح خارجی ساختمان مناسب خواهد بود.

این رنگ از دوام و طول عمر بالایی بالای برخوردار بوده و در برابر رطوبت مقاوم است.

رنگ کنیتکس نما بر دو پایه آب و روغن | نانو پودر توس

 این رنگ از گذشته برای رنگ آمیزی کلیه سطوح خارجی به ویژه برای رنگ آمیزی نرده ها ، درها و پنجره های فلزی مورد استفاده قرار می گرفته است.

رنگ‌ روغنی ساختمان

رنگ های روغنی بر پایه حلال نفتی بوده و مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند.

رنگ‌ روغنی ساختمان یکی از پر فروش ترین مدل های رنگ نمای ساختمان

اما به خاطر مزایایی که دیگر رنگ ها مثل رنگ آکریلیک نما نسبت به رنگ روغنی ساختمان دارد، امروزه رنگ های روغنی کمتر استفاده می شوند.

رنگ استخری

این رنگ برای پوشش دهی استخر استفاده می شود. رنگ استخری باید در برابر رطوبت، قارچ و جلبک مقاوم باشد.

همچنین با توجه به نوع کاربری استخرها، خرید رنگ استخری عایق بسیار اهمیت دارد. رنگ استخری علاوه بر جنبه دکوراتیو، باید به آب بندی استخر نیز کمک کند.

اپوکسی یکی دیگر از انواع رنگ نمای ساختمان است که عمدتا در قسمت های صنعتی کاربرد دارد.

این رنگ از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و به همین خاطر از آن برای کف پوش در ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می شود.

رنگ ‌های اپوکسی یک پوشش محافظ محکم و پایدار فراهم می‌ کنند که نگهداری آن آسان است.

رنگ نانو ساختمان

رنگ نانو به علت داشن مزایای متعدد بسیار پرطرفدار است. برای تهیه رنگ نانو ساختمان از تکنولوژی نانو استفاده شده است. رنگ نانو ساختمان از لحاظ ظاهری با رنگ های معمولی تفاوتی ندارد.

رنگ نانو ساختمان | عایق بالا و کیفیت مثال زدنی

اما تفاوت اصلی رنگ نانو با سایر رنگ ها عدم نیاز آن به حلال است. این رنگ به دلیل عایق بودن و کیفیت بالا در برابر عوامل جوی گزینه خوبی جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان است.

اجرای رنگ نما روی سیمان چگونه است؟

چنانچه در مناطق مرطوب زندگی می کنید بهتر است از سیمان برای دیوارها و نمای بیرون ساختمان استفاده نمایید. همچنین به جهت زیبا سازی نما می توانید از رنگ های ماندگار، با دوام و با کارایی مناسب در مقابل زیرکار سیمانی و شرایط آب و هوایی مرطوب استفاده کنید.

قبل از اجرای رنگ روی سیمان از خشک بودن سطح سیمان مطمئن شوید. بعد از خشک شدن سیمان نیز سعی کنید پرایمر مخصوص را اجرا کنید تا رنگ بهتر روی سطح اجرا شود. همچنین اگر سطح سیمانی مورد نظر شما برای رنگ آمیزی کثیف است می توانید آن را بشویید و آسیب دیدگی های را با مصالح مناسب ترمیم کنید. سپس بعد از خشک شدن سطح و پرایمر رنگ نهایی را پیاده کنید.

 توجه داشته باشید برای نقاشی روی سیمان باید از رنگ هایی استفاده کنید که از امکان تنفس سطوح برخوردار باشند و موجب عایق شدن دیوار سیمانی نشوند.

در غیر اینصورت حتی اگر بهترین رنگ نمای ساختمان نیز استفاده گردد، باز هم سیمان با گذشت زمان آن را پوسته پوسته و تخریب خواهد کرد. رنگ آکریلیک نما یکی از بهترین پیشنهادها برای رنگ نما در مناطق مرطوب و سطوح سیمانی است.

زیرا این رنگ بر پایه آب است و علاوه بر ماندگاری و طول عمر بالا، امکان تنفس برای سیمان و دیوار را نیز فراهم می آورد.

 اجرای رنگ نما روی ورق های گالوانیزه یا سفال چگونه است؟

ساختمان های مناطق شرجی اغلب با سطوح شیروانی و شیب دار پوشیده می شوند.

این سطوح در گذشته بیشتر از جنس ورق های گالوانیزه بوده و امروزه بیشتر از جنس سفال هستند. هر کدام از این سطوح به رنگ نمای مخصوص خود نیاز دارند.

در مناطق شمالی کشور که بارندگی دائمی بوده و رطوبت مستمر است اگر از ورق های گالوانیزه برای ساخت سطوح شیب دار ساختمان ها استفاده شده است، قبل از رنگ آمیزی بهتر است به عنوان زیر کار از واش پرایمر استفاده کنید.

پس از آن برای اینکه عمر و دوام ورق ها افزایش یابد از رنگ های ضد و رطوبت همچون رنگ آکریلیک نما یا رنگ های روغنی استفاده کنید.

برای سطوح شیب دار سفالی نیز بهتر است از رنگ نما اکریلیک استفاده کنید تا رطوبت زیاد منطقه نتواند به سطح و رنگ آسیب بزند و باعث خرابی آن شود.

عایق بودن و قابلیت تنفس در دیوار از دیگر مزیت های رنگ آکریلیک نما است که آن را به مناسب ترین گزینه در این شرایط تبدیل کرده است.

مزایای اجرای رنگ نمای ضد آب چیست؟

با توجه به اینکه نمای بیرونی ساختمان ها همیشه در معرض مستقیم شرایط آب و هوایی قرار دارند و نسبت به سایر سطوح ساختمانی بیشترین آسیب را می بینند، بنابراین هنگام انتحاب رنگ نماد باید با کیفیت ترین رنگ را انتخاب کنید تا از مزایای آن در طول سال های متمادی بهره مند گردید.

بهتر است رنگ نمای ساختمان آب گریز، عایق، ضد گرد و غبار و با دوام باشد.

رنگ نانو و رنگ آکریلیک نما از جمله رنگ های محبوب و همه پسند هستند که در سراسر کشور با آب و هوای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای اطلاع از قیمت و خرید انواع رنگ نما با شرکت نانو توس تماس بگیرید.

خرید رنگ نمای ساختمان از شرکت نانو توس

رنگ نمای ساختمان نقش مهمی در زیباسازی ورودی ساختمان ها دارد و به ترتیب روی ظاهر محله و حتی بافت شهر نیز تاثیر می گذارد.

همانطور که ملاحظه کردید رنگ نمای ساختمان دارای انواع مختلفی است که با توجه به متریال زیرکار، نوع آب و هوای منطقه، سلایق افراد و بودجه می توان یکی از آنها را بر روی سطوح خارجی ساختمان اجرا کرد.

اما دقت داشته باشید که حتما رنگ نمای با کیفیت تهیه کنید و برای اجرای رنگ نما نیز از افراد ماهر کمک بگیرید.

شرکت نانو توس به شما کمک می کند تا علاوه بر ارائه خروجی مطلوب، با بهترین قیمت و کیفیت رنگ نمای ساختمان را اجرا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 چرا باید از رنگ نمای ساختمان استفاده کنیم؟

آجر نما نیز بعد از مدتی کثیف شده یا شوره می ‌زند. استفاده از شیشه برای نمای ساختمان هم چندان توصیه نمی شود، چرا که علاوه بر اتلاف انرژی، در زمان وقوع زلزله نیز خطرناک است.به این ترتیب با توجه به دلایل فوق در حال حاضر رنگ نمای ساختمان را می توان به عنوان بهترین گزینه جهت استفاده در نمای ساختمان پیشنهاد کرد.

مزایای اجرای رنگ نمای ضد آب چیست؟

با توجه به اینکه نمای بیرونی ساختمان ها همیشه در معرض مستقیم شرایط آب و هوایی قرار دارند و نسبت به سایر سطوح ساختمانی بیشترین آسیب را می بینند، بنابراین هنگام انتحاب رنگ نمای ساختمان باید با کیفیت ترین رنگ را انتخاب کنید تا از مزایای آن در طول سال های متمادی بهره مند گردید.

رنگ روغن ساختمانی

رنگ نمای توسکالر